Aktualności

komora wodomierzowa | SANPRO

Mała rzecz a cieszy – komora wodomierzowa

Mała rzecz a cieszy. Dla naszego stałego klienta wykonaliśmy nową komorę wodomierzową. Poprzednia była mało profesjonalna. Wylana nowa płyta betonowa wzmocniona stalą, nowy właz, schodki i odpowietrznik, zapewnią łatwy dostęp i ochronę zaworów i wodomierzy. Dodatkowo na środku płyty zasuwa do zamykania dopływu wody.

Konserwacja układu wentylacyjnego | NEWS - SANPRO

Konserwację układu wentylacyjnego laboratorium chemicznego firmy LG Chem

Pod koniec maja przeprowadziliśmy kolejną konserwację układu wentylacyjnego laboratorium chemicznego firmy LG Chem w Biskupicach Podgórnych. Zostały wymienione filtry w centrali wentylacyjnej, oczyszczony wymiennik agregatu chłodniczego. Dodatkowo sprawdzono prawidłowość pracy układu automatyki, połączeń elektrycznych oraz działanie regulatorów VAV. Cały układ wentylacyjny obsługujący urządzenia ICP oraz dygestoria pracuje bardzo dobrze, zgodnie z założeniami naszego projektu. Mamy nadzieję, że klient jest zadowolony.

Inwentaryzacja kotłowni PKP | SANPRO

Inwentaryzacja kotłowni dla PKP

W czasie realizacji instalacji centralnego ogrzewania oraz kotłowni dla budynku biurowego oraz budynku obsługi taboru należących do PKP dokonywaliśmy inwentaryzacji istniejącej kotłowni o mocy 2,5 MW. Okazało się, że kotłownia jest wyposażona w trzy kotły wodne opalane węglem. Zasyp paliwa odbywa się przy użyciu podajnika taśmowego. Kotły zostały wyprodukowane w roku 1943 w niemieckiej fabryce i przetransportowane na miejsce taborem kolejowym pomimo dużych gabarytów. Od pracownika obsługi technicznej uzyskaliśmy informacje, że z uwagi na zmniejszone zapotrzebowanie na ciepło obiektu w sezonie zimowym pracuje tylko jeden kocioł.
Dzięki staraniom palaczy jest on nadal w pełni sprawny i nie jest planowane zastąpienie go innym urządzeniem.